Godny Strój – Książka dla Każdej Katoliczki i Katolika

Czy Niepokalana nosiłaby dzisiaj obcisłe jeansy albo szpilki?

Czy św. Gemma Galgani pokryłaby swoje ramiona mozaiką tuaży?

A Joanna Beretta Molla? Czy ta pobożna żona i matka przyjęłaby Komunię Świętą w sukience z odkrytymi ramionami i głębszym dekoltem?

Intuicyjnie wyczuwamy tu jakiś zgrzyt. Co zatem wydarzyło się w ostatnich dekadach, że wygląd przeciętnej katoliczki uległ tak radykalnej zmianie? Czy moralność ewoluuje wraz z trendami modowymi? Czy to, co dawniej uznawano za grzeszne, dzisiaj jest neutralne albo wręcz pozytywne? Odpowiedzi na te pytania – i wiele innych – znajdziemy w tekście Colleen Hammond.

Ta niepozorna książeczka jest wieloaspektowa. Wystąpią w niej Adam i Ewa. Zagości Muhammad Ali. Głos zabiorą papieże i katoliccy święci. Spiskować będą masoni. Pojawi się krótka historia mody (z zaskakującym zwrotem akcji w dwudziestym wieku).

Polecamy Godny strój nie tylko kobietom. Wbrew pozorom bowiem może on także otworzyć oczy mężczyznom – mężom, ojcom i braciom – którzy chcą współtworzyć społeczeństwo oparte na Bożym pięknie i dobru.

O Autorce:

We wczesnych latach kariery zawodowej Colleen Hammond była aktorką, modelką i prezenterką popularnego kanału pogodowego. To, co sama nazywała „amerykańskim snem”, okazało się de facto… koszmarem. U szczytu kariery porzuciła ów „sen”, powróciła do świętej wiary katolickiej i poświęciła się wychowywaniu dzieci oraz pracy w domu.

Minęły lata.

Colleen jest obecnie nagradzaną pisarką, prowadzącą audycje radiowe i programy telewizyjne, edukatorką, pedagogiem, a nawet para się komedią. Prowadzi między innymi audycję „St. Joseph Radio Presents” w amerykańskiej radiostacji WEWN, gdzie zachęca tysiące słuchaczy do przeżywania wiary katolickiej w codzienności. Ceniona za swoją wszechstronność, Colleen przekazuje przesłanie ewangeliczne z pasją, polotem i humorem. Jako prelegentka na konferencjach, rekolekcjach i spotkaniach parafialnych, porusza tak ważne tematy jak małżeństwo, dzieci, rodzina czy wartości moralne.

Colleen Hammond jest żoną i matką czwórki dzieci. Wraz z rodziną mieszka w Północnym Teksasie.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł i pragniesz wspierać rozwój Nauk Katolickich przekaż nam swoją Jałmużnę.
Bóg Zapłać 🥰

Udostępnij

Czytaj więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaczekaj

Odbierz Prezent

37 Odcinków nauk o spowiedzi