Już dziś o 15 – Koronka na ulicach miast. Sprawdź, gdzie odbędzie się w Twojej okolicy! [MAPA]

Jak co roku, 28 września, grupy wiernych spotkają się przy kościołach, na skrzyżowaniach ulic i w wielu różnych miejscach, aby wspólnie o godz. 15 odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wydarzenie to odbywa się w dniu rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny.

Sprawdź, gdzie możesz dołączyć do modlitwy!

Akcja „Koronka na ulicach miast” została zainicjowana przez łódzką wspólnotę „Iskra Bożego Miłosierdzia”. Organizatorzy zachęcają, aby zgłaszać miejsca modlitwy (tutaj), dzięki czemu zostaną one umieszczone na specjalnej mapie.

Intencje modlitewne

W tym roku uczestnicy „Koronki na ulicach miast” będą modlić się w sześciu intencjach:

  1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521)”
  2. Za oddalenie pandemii koronawirusa .
  3. Za ofiary kataklizmów na Haiti i w innych częściach świata.
  4. O pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i  pomoc w odbudowie ich domów!
  5. Za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących.
  6. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Koronka do Miłosierdzia Bożego została podyktowana przez Pana Jezusa s. Faustynie w Wilnie, 13-14 września 1935 roku jako modlitwa na przebłaganie i uśmierzenie gniewu Bożego (zob. Dz.474-476). Objawiając się św. s. Faustynie Jezus obiecał, że ktokolwiek będzie odmawiał Koronkę, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci.

Odmawiający tę koronkę ofiarują Bogu Ojcu „Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo” Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy swoje, bliskich i całego świata, a jednocząc się z ofiarą Jezusa, odwołują się do tej miłości, jaką Ojciec niebieski darzy swego Syna, a w Nim wszystkich ludzi.

W tej modlitwie proszą również o „miłosierdzie dla nas i całego świata” i tym samym spełniają uczynek miłosierdzia. Dodając do tego podstawę ufności i wypełniając warunki każdej dobrej modlitwy (pokora, wytrwałość, przedmiot zgodny z wolą Bożą), wierni mogą oczekiwać spełnienia Chrystusowych obietnic, które dotyczą szczególnie godziny śmierci: łaski nawrócenia i spokojnej śmierci. Dostąpią ich nie tylko osoby odmawiające tę koronkę, ale także konający, przy których inni jej słowami modlić się będą.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł i pragniesz wspierać rozwój Nauk Katolickich przekaż nam swoją Jałmużnę.
Bóg Zapłać 🥰

Udostępnij

Czytaj więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaczekaj

Odbierz Prezent

37 Odcinków nauk o spowiedzi