Przegląd wartościowych prezentów dla dzieci na święta!

Wyzwanie znalezienia właściwych podarunków szybko przeradza się w świąteczną gorączkę i tak, pod wpływem presji, kosz zakupowy wypełnia się kolorowymi zabawkami, które niestety nie wnoszą żadnych wartości do życia maluchów. Jak sobie z tym radzić? Czy istnieje sposób na szybkie i efektywne znalezienie upominków dla swoich pociech?

Wielkimi krokami zbliżają się Święta. W tym czasie wielu rodziców zastanawia się nad prezentami dla najmłodszych członków rodziny.

Wyzwanie znalezienia właściwych podarunków szybko przeradza się w świąteczną gorączkę i tak, pod wpływem presji, kosz zakupowy wypełnia się kolorowymi zabawkami, które niestety nie wnoszą żadnych wartości do życia maluchów. Jak sobie z tym radzić? Czy istnieje sposób na szybkie i efektywne znalezienie upominków dla swoich pociech?

Wydawnictwo 3DOM z końcem tego roku postanowiło w pełni zaangażować się w publikacje wspaniałej literatury dla swych małych czytelników. Już teraz do oferty sklepu dołączyły cztery ciekawe pozycje, które z pewnością przygotują serca dzieci do jednego z najważniejszych dni w roku.

Jedną z książek proponowanych przez oficynę jest „Sekret Maryi” – wspaniale zilustrowana pozycja, która pozwala zgłębić duchową tajemnicę. Zawarte w niej wskazówki niewątpliwie uwrażliwią dzieci i pomogą im wystrzegać się grzechu i czynić dobro.
Co znajdziemy w książce Sekret Maryi wyjaśniony dzieciom?
Sekret Maryi wyjaśniony dzieciom to książka stworzona z myślą o najmłodszych wyznawcach wiary katolickiej.

W dziele tym czytelnik zapoznaje się z sekretami, których zgłębienie wesprzeć może go w prowadzeniu swojego życia duchowego.

Zawarte w książeczce wskazówki za zadanie mają wspomóc dziecko w wystrzeganiu się grzechu i czynieniu dobra.

Czego oczekuje od nas Bóg?
Czemu umieścił nas na ziemi?
Co należy robić, aby dostąpić Zbawienia?
Twórcy książki podpowiadają dzieciom, by te nigdy nie przestawały oddawać czci Bogu, a także dbały o kondycję swoich dusz.

Jeśli stale będziemy myśleć o chwale Boga, pomoże nam to wystrzec się grzechu i dzięki temu nie będziemy mieć grzesznych myśli. Będziemy też nieustannie czynić dobro, ponieważ będziemy szukać sposobów na zadowolenie Boga i, nawet o tym nie myśląc, będziemy czynić to, co jest niezbędne dla ocalenia duszy.
Tak więc, robiąc to, czego na ziemi wymaga od nas Bóg, nie musimy prawie w ogóle myśleć o sobie.
Musimy jedynie myśleć o Bogu, chwalić Go i pracować dla Niego.

„Pius X” Walthera Diethelma to z kolei publikacja, która stanowi swoistą biografię Giuseppe Melchiorre Sarto. Pokazuje jak chłopiec z wielkim sercem i marzeniami stał się papieżem.

O czym opowiada książka Święty Pius X. Chłopiec z farmy, który został papaieżem?
Książka religijna dla dzieci Święty Pius X. Chłopiec z farmy, który został papieżem to pozycja, która zabiera młodego czytelnika w podróż po szczegółach życia pewnego młodzieńca, który po latach stał się papieżem. Walther Diethelm opisuje ścieżkę kapłańską głównego bohatera, poczynając od momentu, w którym ten – jako chłopiec – postanowił zostać księdzem.

W książce autor omawia, w jaki sposób kapłan został w dalszej kolejności proboszczem, ojcem duchownym, a także kanclerzem kurii biskupiej. W kolejnych rozdziałach Walther Diethelm przechodzi do przybliżenia okoliczności wyniesienia duchownego do godności biskupa, by na końcu zobrazować młodemu czytelnikowi wiekopomny moment, w którym Giuseppe Melchiorre Sarto stał się 257 papieżem, przyjmując imię Pius X. – Giuseppe Sarto przeszedł długą drogę.

Wspaniała ceremonia na Placu Świętego Piotra, przez którą otrzymał największy zaszczyt, jaki może dać Kościół, podczas wydarzenia, którego chłopiec z farmy w Riese, pomagający przy ogródkach warzywnych i pomagający ojcu roznosić pocztę mieszkańcom wioski, nie mógł sobie nawet wymarzyć.

Droga była długa, mecząca i trudna. Lecz Giuseppe Sarto przebył ją z prostotą, pokorą i w oddaniu woli Boga – od twardej, skalistej drogi do Castelfranco, z butami na ramieniu, przez wspaniałą nawę Bazyliki Świętego Piotra, po trzyczęściową koronę na jego głowie. Wreszcie, gdy wybuchła wojna, poczynił ostatnią wspinaczkę na górę Kalwarię. A tam znalazł Jezusa Chrystusa.

Następną pozycja, z którą mali czytelnicy będą mogli się zapoznać, to „Nasze Sakramenty” Williama R. Kelly’ego. Publikacja w niebywale pomysłowy sposób objaśni istotę siedmiu Sakramentów, a główni bohaterowie książki – Tomek i Ania oraz wujek Jan – wytłumaczą czytelnikom, jakie znaczenie ma łaska Boża w życiu każdego katolika.

Co znajdziemy w książce Nasze Sakramenty?
Książka Nasze Sakramenty Williama R. Kelly’ego, w dostosowany do najmłodszych sposób, objaśnia istotę siedmiu Sakramentów: Chrztu, Bierzmowania, Eucharystii, Pokuty, Namaszczenia chorych, Kapłaństwa i Małżeństwa. Sposób przekazywania dzieciom niniejszej wiedzy jest niebywale pomysłowy – książkę napisano w formie opowiadania, w którym dwójka dzieci (Tomek i Ania) wsłuchują się w opowieści wujka Jana.
Mężczyzna tłumaczy maluchom, czym jest łaska i jak ją otrzymujemy, a także wyjaśnia, w jaki sposób pomagają nam w tym Sakramenty.
– Jak dostajemy łaskę? – spytała Ania.
– To dar od Boga – odpowiedział wujek Jan
– za każdym razem, gdy się modlimy, Bóg nam ją daje.
Ale to szczególnie przez sakramenty otrzymujemy Jego łaskę.
Pamiętacie pewnie, co katechizm mówi o sakramencie?
Są zewnętrznym znakiem uczynionym przez Naszego Pana, który daje łaskę.

Ostatnia książka to owoc kilkumiesięcznego projektu Wydawnictwa, który zakończył się wielkim sukcesem. „Dzieci dzieciom” to pozycja współtworzona z najmłodszymi czytelnikami. Oprócz wartościowych prac, zbieranych przez niemal pół roku, pojawiło się w niej wiele zadań, fragmentów Ewangelii i zagadek, które skłonią do refleksji każdego małego chrześcijanina.

Co znajdziemy w pozycji Dzieci dzieciom?
Dzieci dzieciom to książka wyróżniająca się oryginalną formułą – jej treść składa się bowiem w głównej mierze z prac wykonanych przez dzieci!
Zdolne maluchy nadsyłały do nas rysunki, opowiadania oraz wiersze nawiązujące do takich wartości jak: rodzina, wiara i patriotyzm. Prace pozwoliły na stworzenie wyjątkowej publikacji, dzięki której najmłodsi mogli postawić swoje pierwsze kroki jako artyści!
Książka, poza pracami dzieci, zawiera także kolorowe, dostosowane do umysłów najmłodszych zadania – m.in. rebus, labirynt, czy zadanie z odnalezieniem różnic na obrazkach.
W publikacji znalazła się także oryginalna forma kalendarza adwentowego, zachęcająca do zastanowienia się, co dobrego maluch może uczynić dla Pana Boga, swoich bliskich i samego siebie.
W każdym okienku kalendarza należy narysować lub opisać dobry uczynek z danego dnia.
Tego typu forma pozwoli wspaniale przygotować się do jednego z najważniejszych dni w roku – Bożego Narodzenia!

Warto wspomnieć także o tym, że każdy rozdział rozpoczyna, odpowiadający danemu tematowi, fragment Ewangelii.
W książce znaleźć można także krótkie biografie i modlitwy do świętych: św. Franciszka z Asyżu, św. Józefa, św. Stanisława Kostki, św. Filomeny, św. Piotra Apostoła.
Książka skierowana do dzieci w okresie wczesnoszkolnym i szkolnym.

Pozycje można znaleźć na stronie Wydawnictwa: www.3dom.pro

Przegląd wartościowych prezentów dla dzieci na święta!

. . . . . . . . .

Fragment: Nasze Sakramenty William R. Kelly:

Z głośnym rykiem silnik obudził się do życia i, wdzięcznie niczym ptak, olbrzymi samolot wzbił się w powietrze, poszybował w błękitne niebo i wkrótce całkowicie zniknął im z oczu.
– To prawie tak, jakby leciał do nieba – powiedziała Ania.
– To prawda – zgodził się jej wujek – a zauważyliście, że samolot nie mógł polecieć, dopóki do baku nie wlano benzyny?
– Benzyna daje mu energię – powiedział Tomek z przekonaniem.
– Tak samo jest z naszymi duszami – oznajmił wujek Jan – Jeżeli nie mają siły od Boga, to nigdy nie mogą 10 wznieść się do nieba. Ta energia dla naszych dusz nazywa się „łaską Bożą.” Łaska daje nam siłę, by czynić dobro, walczyć ze złem i zasłużyć na Niebo.
– Jak dostajemy łaskę? – spytała Ania.
– To dar od Boga – odpowiedział wujek Jan – za każdym razem, gdy się modlimy, Bóg nam ją daje. Ale to szczególnie przez sakramenty otrzymujemy Jego łaskę. Pamiętacie pewnie, co katechizm mówi o sakramencie. Są zewnętrznym znakiem uczynionym przez Naszego Pana, który daje łaskę.
Fragment: Nasze Sakramenty William R. Kelly

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł i pragniesz wspierać rozwój Nauk Katolickich przekaż nam swoją Jałmużnę.
Bóg Zapłać 🥰

Udostępnij

Czytaj więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaczekaj

Odbierz Prezent

37 Odcinków nauk o spowiedzi