Przewodnicząca KE w Watykanie: „nadajemy na tych samych falach”

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on skype
Share on email

Podczas audiencji generalnej u papieża Franciszka, przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen podkreśliła zbieżność watykańskiej polityki z celami promowanymi przez Unię Europejską. Szczególne uznanie wyraziła dla roli, jaką odegrał obecny pontyfikat w rozbudzeniu świadomości ekologicznej.

Niemiecka polityk zapewniła, że stosunki między Stolicą Apostolską a Unią Europejską są doskonałe. Jej zdaniem minione półwiecze pokazuje, że obie instytucje „nadają na tych samych falach”. Podczas audiencji podjęto takie tematy jak „rozwój ludzki i społeczny na kontynencie”, konsekwencje pandemii i zmian klimatycznych, skutki migracji, a także omówiono sytuację na Bliskim Wschodzie.

Von der Leyen podkreśliła znaczenie chrześcijaństwa dla konstytuujących współczesną Europę wartości. „Każdego dnia, w naszych codziennych działaniach, dostrzegamy źródła wartości chrześcijańskich: kiedy mówimy o wielkim temacie pokoju, kiedy mówimy o godności osoby – na przykład w praworządności – ale także kiedy mówimy o solidarności i, mówiąc nieco starszym językiem, o miłosierdziu” – powiedziała. Jej zdaniem, w dobie zmian klimatycznych niezwykle aktualna jest nauka o stworzeniu. Szczególne wyrazy uznania należą się w tym kontekście obecnemu pontyfikatowi za rozbudzenie świadomości ekologicznej.

Ale w opinii przewodniczącej Komisji Europejskiej, Kościół spełnia jeszcze jedną, niezwykle istotną rolę na drodze do lepszej przyszłości. I nie chodzi tu bynajmniej o misję ocalenia jak największych ilości dusz dla Chrystusa, ale…umiejętność unifikacji różnych środowisk.

„W czasach polaryzacji, populizmu, nacjonalizmu, ogromna i jednocząca siła religii, która jest zaangażowana w spójność, w pojednanie, ma ogromne znaczenie” – podkreśliła.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł i pragniesz wspierać rozwój Nauk Katolickich przekaż nam swoją Jałmużnę.
Bóg Zapłać 🥰

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on skype
Share on email

Czytaj więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zaczekaj

Odbierz Prezent

37 Odcinków nauk o spowiedzi